Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Blog > Vánoční Akademie: Tradice, která spojuje studenty napříč obory

Vánoční Akademie: Tradice, která spojuje studenty napříč oboryKaždá škola má své vlastní tradice. Ani naše škola není výjimkou. V rámci výuky pořádáme spoustu akcí, ale jedna z nich svou kouzelnou atmosférou naprosto vyniká v srdcích studentů i absolventů - Vánoční akademie. Tato událost není pouze shromážděním ve školní aule. Je to oslava, která spojuje studenty napříč obory, kteří se během školního roku nemají možnost potkat. Co dělá tento vánoční rituál tak zvláštním a proč se na něj těšíme už od začátku školního roku?

Spojení tradice a radosti

Vánoční akademie není jen obyčejným vánočním programem. Je to moment, kdy se všichni žáci i učitelé z celé školy sejdou dohromady, aby oslavili společně a s radostí okamžik blížícího se vánočního období. Pro studenty je to šance předvést své umělecké dovednosti skrze vánoční písničky, tance, divadelní vystoupení a další formy umění. Kreativitě se u nás při vystoupeních meze nekladou, a tak každoročně vznikají nové a nevšední vystoupení. Do programu se každoročně zapojují i učitelé se svým vlastním vystoupením. Pro diváky je navíc připraveno i drobné vánoční občerstvení, které skvěle doplní atmosféru celé akce. 

Příležitost pro vytvoření kouzelné vzpomínky

 Tato akademie není pouhým představením talentů, je to také příležitost připojit se k tradicím naší školy. Absolventi na tuto událost rádi vzpomínají jako na čas plný vzájemného propojení, nostalgie a sdílených zážitků. Školní roky uplynou jako voda, ale vzpomínky na vystoupení v kouzelné atmosféře Vánoční akademie zůstávají. 

Přípravy a očekávání

 Od samého začátku školního roku se začínají chystat plány, zkoušky, přípravy na písničky a představení. Je to čas, kdy se studenti i učitelé spojují a pracují společně na vytvoření události, která přináší výjimečné zážitky.

Užitečné poselství vánoční akademie

 Vánoční akademie není jen o umění a zábavě. Je to také příležitost pro školu posílit své poselství solidarity, spolupráce a kreativity. Díky této unikátní akci se v žácích probouzí talent, otevřenost a chuť se zapojit.  

Náš čas, naše Tradice

 Každá škola má své vlastní tradice a Vánoční akademie je ta naše. Je to čas, který se nedá ničím jiným nahradit. Hodnotu akce jsme si uvědomovali především v dobách pandemie COVID-19, kdy se akademie nekonala. O to víc si vážíme, že i v letošním roce můžeme uspořádat událost, na kterou se těšíme s očekáváním a plným srdcem. Je to moment, kdy se naše školní komunita spojí a vytvoří něco zcela jedinečného. Vánoční akademie propojuje generace a vytváří nezapomenutelné vzpomínky. V tento den se naše škola stává domovem pro všechny, kdo k ní patří.  

Vánoční akademie už pomalu klepe na dveře! Pojďme se naplno vrhnout na přípravy, výzdobu a zkoušky, aby letošní akademie byla nezapomenutelná :)