Drobečková navigace

Úvod > Blog > Je studium pedagogiky na střední škole jenom pro holky? Rozhodně ne!

Je studium pedagogiky na střední škole jenom pro holky? Rozhodně ne!

Studium pedagogiky na střední škole často vypadá jako obor spojený spíše s ženským pohlavím. Nicméně, realita je úplně jiná a zahrnuje všechny, kteří mají zájem o vzdělávání, rozvoj mladých lidí a pedagogickou praxi. Rádi malujte, děláte oblíbený sport, hrajete na hudební nástroj a nabyté zkušenosti byste rádi předávali dál? Máte chuť předávat své znalosti a učit žáky novým věcem? Pak je pedagogika obor přímo pro vás! Pojďte se s námi podívat na různé aspekty studia tohoto oborou, možnosti uplatnění absolventů pedagogiky a vyvrátit mýtus, že pedagogika je jen pro jedno pohlaví.

Proč vnikl mýtus o plné třídě dívek?

Také se ptáte, proč se občas vyskytuje přesvědčení, že studium pedagogiky na střední škole je jen pro holky? Tento stereotyp může pocházet z historických faktorů, které ovlivnily vnímání tohoto oboru. Máte také nutkání při doslechu o studiu pedagogiky na střední pokládat otázku: „ A to z tebe bude učitelka v mateřské školce až dostuduješ?“  Omyl! Studium pedagogiky není pouze přípravou na profesi učitelky v MŠ, ale dokáže toho nabídnout o mnoho více. V dnešní době je pedagogika otevřená pro všechny, kteří chtějí formovat budoucnost prostřednictvím vzdělávání.Studium_pedagogiky.jpg

Pedagogika je pro všechny, kteří mají zájem o vzdělávání

Studium pedagogiky není založeno na pohlaví, ale na zájmu o výuku, vedení a rozvoj mladých lidí. Bez ohledu na pohlaví máte možnost se naučit principy výuky, psychologie vzdělávání a získat dovednosti pro efektivní vedení třídy či jiného většího kolektivu.

Možnosti uplatnění studia pedagogiky

Studium pedagogiky na střední škole může sloužit jako příprava ke studiu vysokých škol s pedagogickým zaměřením. Absolventi studia pedagogiky mohou vykonávat pedagogická povolání, která nevyžadují vysokoškolské vzdělání a ke kterým jsou absolvováním studijního programu kvalifikováni. Pedagogické znalosti a dovednosti lze aplikovat v různých oblastech:

• Pedagogická praxe: Získání pedagogických dovedností může sloužit jako příprava pro práci učitele na jakémkoliv typu školy. Kromě práce učitele je možné své znalosti uplatnit také pro profesi asistenta pedagoga či pedagoga volného času.
  • Pedagogické poradenství: Pedagogika je velmi široký obor a její součástí je i psychologie a poradenství. Jednou z možností uplatnění je i pomáhat mladým lidem s porozuměním a zvládáním vzdělávacích procesů.
  • Rozvoj programů: Kromě přímé práce s lidmi lze vykonávat i administrativní pozice. Může se jednat například o oblasti vývoje vzdělávacích programů pro různé skupiny studentů.

Pojďte studovat pedagogiku k nám!

Na naší škole nově nabízíme obor Pedagogické lyceum, jehož výuka je zcela bezplatná. Absolvent Pedagogického lycea je kvalifikován jako asistent pedagoga a pedagog volného času. Po absolvování studia je také možné pokračovat na vysoké škole s pedagogickým zaměřením a stát se učitelem na základní, střední, vysoké či mateřské škole. Během studia získají žáci odborné znalosti a praxi především v oblasti školských zařízení a zařízení volného času. Studium pedagogiky je vhodné pro holky i kluky. A co je nejdůležitější, pedagogika je zábava!