Úvod > Blog

Umělá inteligence

V dnešní době umělé inteligence se stále častěji obracíme na nástroje v podobě chatbotů jako je například ChatGPT od OpenAI, abychom získali pomoc, inspiraci nebo zábavu. Jak ale můžeme zajistit, že využíváme tyto nástroje co nejefektivněji a vytěžíme z nich maximální hodnotu? Klíčem k úspěchu je umět psát perfektní prompty!

Publikováno 22. 3. 2024 11:53

Školní modelové kolejiště je rájem studentů i lákadlem pro širokou veřejnost

Dny otevřených dveří na našem školním modelovém kolejišti získávají velkou oblibu a nečekaně vysokou návštěvnost z řad milovníků železnice. Tento zmenšený železniční svět je celý postavený v měřítku H0. Školní model železnice slouží především k výuce a zábavě žáků železničních oborů, nyní však může být obdivován i širokou veřejností.

Publikováno 7. 3. 2024 15:33

Nové pololetí, nový začátek

S příchodem nového pololetí máte jedinečnou příležitost začít znovu a postavit se ke vzdělání s novým elánem. Pokud se v minulém pololetí příliš nedařilo, není třeba zoufat. Nové pololetí přináší čerstvý start a možnost udělat změny, které povedou k lepším studijním výsledkům. Přinášíme několik tipů, jak efektivně vylepšit způsob studia a dosáhnout perfektního vysvědčení na konci školního roku:

Publikováno 24. 2. 2024 16:51

Sociální služby v krizi: Jak se obor Ošetřovatel/ka dostal na vrchol žebříčku nejžádanější

Česká populace se stává starší a s tím roste i poptávka po profesionálech v oblasti sociálních služeb. Domovy důchodců a pečovatelské domy čelí stále většímu náporu zájemců o péči. Zároveň se však potýkají s obrovským nedostatkem pracovníků. Situace se zdá být naléhavější než kdy dříve, což vyvolává otázku, jak ji vlastně řešit.

Publikováno 16. 2. 2024 11:45

Logistika v dopravě

Digitální éra nám otevřela nové možnosti nákupů prostřednictvím e-shopů. Bleskově rychlý nárůst on-line obchodování však přináší nečekanou výzvu. Chybí pracovníci logistiky! Nedostatek odborníků v oblasti logistiky se stává kritickým bodem v tomto dynamickém prostředí. Že je logistika cizí slovo a vlastně ani nevíte, co to je? Představíme vám důvody naléhavé potřeby tohoto oboru, a kde je možné získat kvalifikaci pro jeho výkon.

Publikováno 3. 2. 2024 21:50

10 tipů, jak úspěšně zvládnout prvák na střední škole

Prváci na střední škole se často potýkají se složitější adaptací na nové prostředí, učitele i spolužáky. Vybraná střední škola může klást na žáky vyšší nároky a změna denní rutiny je také velkým zásahem do života čerstvého prváka. Každá základní škola má jiné prostředí i výukové tempo. Tyto odlišnosti mohou mít značný vliv na počáteční problémy s adaptací na novou školu.

Publikováno 19. 1. 2024 12:11

Přívětivé studijní prostředí: Jak uspořádání lavic ve třídě ovlivňuje učební proces

Testování uspořádání třídy

Každý aspekt výuky hraje důležitou roli v tom, jak studenti absorbuji informace a jakým způsobem se zapojují do výuky. Jednou z klíčových součástí prostředí třídy je uspořádání lavic a pracovních prostor pro studenty. Proč je ale uspořádání lavic ve třídě tak důležité a jaké druhy se ve školách využívají? Pojďte se na to s námi podívat!

Publikováno 9. 1. 2024 13:02

Je studium pedagogiky na střední škole jenom pro holky? Rozhodně ne!

Studenti pedagogiky

Studium pedagogiky na střední škole často vypadá jako obor spojený spíše s ženským pohlavím. Nicméně, realita je úplně jiná a zahrnuje všechny, kteří mají zájem o vzdělávání, rozvoj mladých lidí a pedagogickou praxi.

Publikováno 3. 1. 2024 12:08

Vánoční Akademie: Tradice, která spojuje studenty napříč obory

Vánoční Akademie

Každá škola má své vlastní tradice. Ani naše škola není výjimkou. V rámci výuky pořádáme spoustu akcí, ale jedna z nich svou kouzelnou atmosférou naprosto vyniká v srdcích studentů i absolventů - Vánoční akademie. Tato událost není pouze shromážděním ve školní aule. Je to oslava, která spojuje studenty napříč obory, kteří se během školního roku nemají možnost potkat. Co dělá tento vánoční rituál tak zvláštním a proč se na něj těšíme už od začátku školního roku?

Publikováno 12. 12. 2023 9:45

Jak si vybrat studijní obor na střední škole?

Výběr oboru

Výběr studijního oboru je důležitým rozhodnutím, které ovlivní váš budoucí profesní i soukromý život. Jak ale udělat takto závažné rozhodnutí správně a nešlápnout vedle? Je vůbec u žáka končícího základní školu možné odhadnout vlohy pro budoucí povolání? Bude lepší zvolit studijní nebo učební obor? A podle čeho se při rozhodování řídit? Zde je několik tipů, jak si vybrat správný obor ke studiu na střední škole:

Publikováno 3. 12. 2023 7:31