Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Blog > Školní modelové kolejiště je rájem studentů i lákadlem pro širokou veřejnost

Školní modelové kolejiště je rájem studentů i lákadlem pro širokou veřejnostDny otevřených dveří na našem školním modelovém kolejišti získávají velkou oblibu a nečekaně vysokou návštěvnost z řad milovníků železnice. Tento zmenšený železniční svět je celý postavený v měřítku H0. Školní model železnice slouží především k výuce a zábavě žáků železničních oborů, nyní však může být obdivován i širokou veřejností. Každý, kdo navštíví naše modelové kolejiště, zažije vzrušující atmosféru a pohled na pohybující se vlaky, propracovanou krajinu i promyšlené scény, které oživují každý kousek této miniaturní železnice. Je to místo, kde se děti i dospělí mohou nechat unést do světa fantazie a objevovat krásu i přesnost modelového železničního provozu.

Rozkvět tvůrčího ducha

zeleznice1.jpgNa naší škole se můžeme pochlubit neobvyklou učební pomůckou v podobě plnohodnotného modelového kolejiště. Toto kolejiště není pouhou hračkou pro studenty, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale je místem, kde se rodí nové myšlenky, posiluje týmovou práci a rozvíjí technické dovednosti. Kolejiště zabírá plochu celé jedné učebny a je dostupné všem studentům železničních oborů, kteří mají zájem se plně ponořit do tohoto krásného světa.

Vzdělání skrze zážitek

Modelové kolejiště není pouze hračka. Je to interaktivní výukový nástroj, který propojuje teorii s praxí. Studenti se učí o principu fungování železniční dopravy, elektrotechnice, mechanice a plánování infrastruktury zcela jiným způsobem než pouhým posloucháním přednášek. Každý úspěch i každá chyba představuje cennou lekci, která se zaryje hlouběji do paměti oproti suché teorii.

Lákadlo pro veřejnost

Modelové kolejiště už není pouze záležitostí školních lavic. Díky iniciativě našich studentů se z tohoto školního klenotu stalo lákadlo pro širokou veřejnost. Rodiče, kteří přijdou ukázat svým dětem naše kolejiště často obdivují preciznost a detailnost každého prvku. Pro starší generace pak může být cestou k oživení vzpomínek z minulosti a pomůže jim pomyslet na doby, kdy železnice byla symbolem technologického pokroku a spojovala vzdálené kouty země.

Otevřené dveře pro budoucnost

zeleznice.jpgModelové kolejiště není pouze o minulosti a přítomnosti. Je to i okno do budoucnosti. Mnozí studenti, kteří se zde poprvé seznámí s principy inženýrství a techniky, nacházejí svůj životní směr. Možná právě tady vzniká jiskra, která je povede k tomu, aby se jednou sami stali železničáři, inženýry, architekty nebo urbanisty.

Modelové kolejiště není pouze souborem kolejí, lokomotiv a budov. Je to místo, kde se setkává minulost s budoucností, učení se stává dobrodružstvím a rodí se nové generace tvůrců a inovátorů. Je to oáza tvůrčího potenciálu pro studenty i úžasná podívaná pro veřejnost.