Úvod > Škola > Projekty > Odborné praxe v Německu

Odborné praxe v Německu

Ahoj, posíláme všem srdečné pozdravy z odborné praxe v německém Chemnitzu!

Šest hodin cesty vlakem jsme přežili v pohodě a zbytek čtvrtečního odpoledne jsme věnovali zabydlování a organizačním věcem. Promrskali jsme podpisy, protože projektových papírů bylo opravdu hodně. A to byl jen začátek. V pátek jsme navštívili všechny firmy a seznámili jsme se s budoucími parťáky na pracovišti a jejich šéfy. Všichni byli přátelští a někteří dělali i vtipy, abychom zahnali trému. Konverzace probíhala bez problémů, jen saský dialekt chlapů tesařů taková legrace nebyla.

O víkendu jsme se věnovali studiu :-) Jazyková animátorka ze společnosti Tandem se snažila kluky naučit hravou formou všeho druhu potřebné fráze a základní odborná slovíčka a také jsme se dozvěděli praktické informace o životě v Německu a ve firmách. O víkendu jsme také pilovali cestu do firem ( i zpět :-), protože v pondělí už to vypuklo.

Vstávání od 4:15 (Tom Cakl) do 5:30 (ostatní šťastlivci) nebylo moc příjemné a čekání na přestup ve studeném a deštivém počasí taky ne. Všem se povedlo dorazit do práce včas, jen skupince truhlářů v čele s paní učitelkou štěstí moc nepřálo a nový rychlobus napoprvé nechytili :-) ..... Plni zážitků jsme se sešli v 5 hodin u večeře a sdělovali si první dojmy a nové zkušenosti. Převládala spokojenost, což je hlavní. Na víkend chystáme celodenní výlet do Drážďan s výrobnou značky Volkswagen ve Skleněné manufaktuře. Samozřejmě prohlédneme krásné historické město a taky utratíme nějaká ta eura. Lákadel je tu dost! No a příští týden v pátek hurá do školy!

Milada Ondráčková a tým šesti statečných: Jan Poul, Míra Novotný, Tom Peňáz, Roman Lhoták, Michal Vázler a Tom Cakl

PS: Malá ochutnávka fotek: v Mercedesu, fotbálek a jazyková animace

Odborné praxe v Německu