Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Studenti logistiky ze SOŠ Nové Město na Moravě slaví úspěchy

Studenti logistiky ze SOŠ Nové Město na Moravě slaví úspěchyStudenti logistiky ze SOŠ Nové Město na Moravě slaví jeden úspěch za druhým. Ač je maturitní obor Logistika v dopravě pro většinu široké veřejnosti jednou velkou neznámou, v poslední době je po těchto absolventech na trhu práce obrovský hlad. Logistika je totiž jednou z nejžádanějších a nejlépe placených pozic. Mnoho studentů po vystudování tohoto oboru zamíří i na VŠ, kde se jejich znalost ještě prohloubí. Aby byly studenti co nejlépe připraveni na jejich budoucí zaměstnání, učí se ve škole v pracovat v logistických aplikacích, které využívají odborníci v logistické praxi. Tato programová výuka je doplněna o praxe a exkurze na těchto pracovištích, kde v aplikacích pracují po boku odborníků z oboru. Ohledně letošního úspěchu jsme vyzpovídali vyučující oboru Logistika v dopravě Mgr. Markétu Kozlovou a obchodního ředitele Michala Vaniše, kteří nám uvedli bližší informace.

Naše škola prvním rokem odstartovala spolupráci se společností Time Slot Control. Společnost nám zdarma poskytla online aplikaci pro studenty oboru Logistika v dopravě. Studenti se během celého roku učili v aplikaci pracovat a vyzkoušeli si tak další část práce logistika. Vytvářeli jsme různé simulace pracovního prostředí v logistické firmě, kdy při řešení úkolů používali právě tuto aplikaci. Kromě úžasné zkušenosti a získání nové dovednosti pro logistickou praxi, obdrželi certifikát o znalosti používání aplikace. Tento certifikát je pro absolventy velmi cenný, protože zvýší jejich hodnotu na pracovním trhu. Této spolupráce si velmi vážíme, protože učit studenty v praktickém prostředí je pro ně mnohem přínosnější než pouze teoretická výuka. (Uvedla vyučující oboru Logistika v dopravě, Mgr. Markéta Kozlová, Střední odborná škola Nové Město na Moravě)

Český trh práce se již delší dobu potýká s nedostatkem zaměstnanců nejen v logistických oborech. Z dostupných dat českých portálů nabízejících pracovní příležitosti vyplývá potřeba obsadit tisíce pozic spojených s logistikou. Podpora studentů logistických oborů je klíčová pro zajištění chodu dodavatelských řetězců v budoucnu. Kontakt s nástroji pro optimalizaci logistických procesů je pro studenty zajímavý doplněk teoretické výuky. Zároveň je znalost principu fungování takových IT řešení velkou výhodou při uplatnění absolventa na trhu práce. Rozhodli jsme se spolupracovat se vzdělávacími institucemi a poskytovat aplikaci Time Slot Control do škol za účelem rozšíření obzorů a setkání se s reálnými nástroji z logistických provozů. Po úspěšně složené zkoušce certifikujeme studenty dokladem prokazujícím znalost ovládání uživatelského prostředí aplikace Time slot Control. Ti získají doklad o nabyté zkušenosti, kterým se mohou prokázat u nového zaměstnavatele. (Uvedl Michal Vaniš, Sales Director ve společnosti Time Slot Control)