Úvod > Aktuálně > Parádní reprezentace našich truhlářů

Parádní reprezentace našich truhlářů

Dne 11.12.2019 se žáci naší školy Jan Tulis a František Krejčí, zúčastnili soutěže učňovských dovedností v oboru Truhlář. Tato krajská soutěž probíhala na vysoké odborné úrovni a zúčastnilo se jí šest družstev. Naši zástupci, kteří jsou žáky třetího ročníku oboru Truhlář, se v družstvech umístili na skvělém prvním místě. V jednotlivcích byl Jan Tulis vyhodnocen jako druhý a František Krejčí se umístil na šestém místě. Gratulujeme k výbornému umístění v soutěži a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Ještě krátce z oficiálního dokumentu:

Vyhlašovatelem celostátní profesní soutěže je KLASTR českých nábytkářů. Organizátorem celé soutěže a pořadatelem finálového kola je Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace. Pořadatelem 2. ročníku regionálního kola konaného 11.12.2019 byla Střední škola stavební Jihlava.

Soutěž je určena žákům oboru 33-56-H/01 Truhlář, kteří nemají dokončeno žádné předchozí vzdělání zakončené maturitní nebo závěrečnou zkouškou a v době konání soutěže nedovrší věku 20 let a více. Soutěžní kola jsou jednodenní a obsahují pouze praktickou část.

Soutěž je tříkolová – školní kola (září-listopad), regionální kola (listopad-prosinec) a celostátní kolo, které se bude konat v rámci veletrhu nábytku MOBITEX na Výstavišti v Brně dne 20.2.2020. Do celostátního kola postupuje z regionálního kola vždy nejlepší žák z každého kraje. Průběh soutěže a výsledný výrobek hodnotila odborná komise složená z rozhodčích – zástupců škol a předsedou byl zástupce Klastru českých nábytkářů pan Ing. Pavel Doležal – výrobní ředitel Dřevozpracujícího družstva Lukavec. Soutěžním výrobkem byla přepravka na lahve z masivního dřeva, kde je korpus spojen otevřenými ozuby a dno k němu připojeno vruty. Připojení stojek ke korpusu je řešeno nábytkovými spojovacími šrouby 2x18 mm a rukojeť je z kulatiny ø25 mm. Celkový čistý čas na zhotovení výrobku byl 5 hodin. Hodnotilo se podle předem stanovených kritérií (kompletnost výrobku, rozměry, těsnost spojů, broušení a BOZP).

DSCN2724.jpg

DSCN2725.jpg