Ples školy

so 1.12.2018 8:00-12:00
čt 10.1.2019 8:00-16:00

Exkurze logistiků

V rámci odborné praxe studentů 2. a 3. ročníku studijního oboru logistika proběhly 22. ledna a 5. února exkurze do firmy Kment s. r. o. ve Skleném nad Oslavou a do logistického centra firmy Lidl ve Stránecké Zhoři.

Firma Kment se zabývá exportním balením produktů různých firem v celé ČR. Se zásilkami zabalenými do obalů Kment se lze setkat po celém světě (USA, Čína, Rusko, Spojené Arabské Emiráty, Indie i v mnoha světových námořních přístavech).

V logistickém centru a velkoskladu firmy LIDL GmbH jsme byli přijati vedením firmy. Během prezentace nám vysvětlili velmi poutavě principy logistiky ve skladování i přepravě. Ve velkoskladech při jejich prohlídce jsme pochopili zásady automatické identifikace spolu s využíváním vychystávání pomocí hlasu (pick by voice). Zajímavé bylo seznámení s teplotními logistickými řetězci, kdy jsme procházeli skladem při teplotě -20 °C. Nadšeni jsme byli přístupem vedoucích pracovníků firmy k nám studentům, kdy se nám věnovali tak, abychom si odnesli co nejvíce poznatků. Na závěr exkurze jsme se jim odvděčili v zasedací místnosti potleskem.

Karel Bodlák – 2. EDO