Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Blog > Sociální služby v krizi: Jak se obor Ošetřovatel/ka dostal na vrchol žebříčku nejžádanější

Sociální služby v krizi: Jak se obor Ošetřovatel/ka dostal na vrchol žebříčku nejžádanějšíObyvatelstvo České republiky stárne a se stárnutím přichází potřeba sociální péče Osetrovatelka.jpg

Česká populace se stává starší a s tím roste i poptávka po profesionálech v oblasti sociálních služeb. Domovy důchodců a pečovatelské domy čelí stále většímu náporu zájemců o péči. Zároveň se však potýkají s obrovským nedostatkem pracovníků. Situace se zdá být naléhavější než kdy dříve, což vyvolává otázku, jak ji vlastně řešit.

Lákavé nástupní podmínky i pro zájemce bez maturity

Přestože většina zájemců o práci nedisponuje maturitním vysvědčením, není to překážkou při cestě k budoucí kariéře v oblasti sociálních služeb. Profese ošetřovatelky nebo ošetřovatele nevyžaduje maturitní zkoušku a při splnění požadavků na vzdělání může žadatel o tuto pracovní pozici získat velmi dobré finanční ohodnocení včetně atraktivních benefitů či náborových příspěvků.

Důležitost ošetřovatelství v dnešní době

Ošetřovatelé hrají klíčovou roli v poskytování péče starším a zdravotně znevýhodněným osobám. Jejich práce není jen o fyzické pomoci, ale také o emocionální podpoře a péči o duševní zdraví klientů. S růstem počtu starších obyvatel se stává jejich role ještě důležitější.

Jak studium oboru Ošetřovatel/ka probíhá?

Na naší škole je možné absolvovat studium oboru Ošetřovatel/ka, což představuje intenzivní denní studium zakončené získáním výučního listu. Studijní program trvá 3 roky a zahrnuje praxi jak v domovech důchodců, tak i v nemocničních zařízeních. Škola poskytuje plně vybavenou učebnu, která umožňuje interaktivní výuku a podporuje kvalitní vzdělávání studentů. Absolventi tohoto oboru jsou po dokončení plně kvalifikováni pro samostatnou praxi a výkon této důležité profese.

Možnosti rozvoje kariéry pro absolventy výučního listu

Studium oboru Ošetřovatel/ka s výučním listem nabízí skvělý základ pro vstup do praxe. A co je důležité, po absolvování je možné pokračovat ve studiu na nástavbovém maturitním studiu, což umožňuje další profesní růst a rozvoj.

Kvalitní sociální služby jsou klíčové pro budoucnost občanů České republiky. Nedostatek pracovníků v oboru ošetřovatelství vyvolává naléhavou potřebu vzdělávání nových profesionálů. Studium oboru Ošetřovatel/ka s výučním listem poskytuje příležitost vstoupit do tohoto důležitého odvětví a nabízí prostor pro další vzdělávání i rozvoj kariéry.

Neváhejte a přijďte k nám studovat obor, který má smysl!