Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Blog > Logistika v dopravě

Logistika v dopravěNákupy na e-shopech rostou, odborníků v logistice je však stále nedostatek

Digitální éra nám otevřela nové možnosti nákupů prostřednictvím e-shopů. Bleskově rychlý nárůst on-line obchodování však přináší nečekanou výzvu. Chybí pracovníci logistiky! Nedostatek odborníků v oblasti logistiky se stává kritickým bodem v tomto dynamickém prostředí. Že je logistika cizí slovo a vlastně ani nevíte, co to je? Představíme vám důvody naléhavé potřeby tohoto oboru, a kde je možné získat kvalifikaci pro jeho výkon.

Logistika.JPGExplosivní růst e-shopů

E-shopy zažívají ohromný nárůst uživatelů a celkové obliby, a to nejen mezi mladší generací, ale i u etablovaných spotřebitelů. Tento trend vede k masivnímu objemu objednávek on-line, což klade obrovský tlak na logistické procesy.

Nedostatek odborníků v logistice

Zvýšená poptávka po zásilkových službách a logistických operacích v on-line obchodech vyžaduje dostatečné množství kvalifikovaných odborníků v oboru logistiky. Díky těmto skutečnostem čelí celé odvětví obrovské výzvě v hledání dostatečného počtu kvalitních pracovníků. Škol nabízejících obor logistika je na trhu zoufale málo a firmy tak často musejí sahat i po nekvalifikovaných pracovnících, jejichž další vzdělávání je velmi drahé a zdlouhavé. Neznalost pojmu logistika u široké veřejnosti navíc v mnoha případech brání rodičům přihlásit jejich děti na tento obor, protože nevědí, co si pod studiem představit.

Důležitost logistiky pro e-shopy

Logistika je klíčovým prvkem pro úspěch e-shopů. Rychlé a efektivní doručení zásilek, skladování a řízení dodavatelského řetězce je v současném prostředí nezbytné pro udržení konkurenceschopnosti i uspokojení zákaznických potřeb.

Logistika1 .jpgStudium oboru Logistika v dopravě: Výzva a příležitost

Nedostatek odborníků v logistice představuje výzvu, ale zároveň otevírá možnosti pro ty, kteří se chtějí věnovat této oblasti. Kvalifikovaní odborníci v logistice jsou v současné době vyhledávání a jejich potenciál pro e-shopy je obrovský. Nabízíme studium oboru Logistika v dopravě, což je 4letý maturitní obor v prezenční formě studia. Tento studijní program poskytuje veškeré teoretické znalosti a zároveň již během studia umožňuje získat praktické zkušenosti. Studenti v rámci svých praxí pravidelně navštěvují logistické firmy, kde mají možnost učit se od zkušených profesionálů v oboru. Častým trendem je, že absolventi po ukončení studia přijímají zaměstnání ve firmách, kde absolvovali praxi. Tento obor je plně propojen s moderními technologiemi a nabízí skvělou příležitost pro studenty bez ohledu na pohlaví. V průběhu studia se studenti učí pracovat s reálnými logistickými programy a po absolvování programu získávají plnou kvalifikaci pro samostatnou praxi v oblasti logistiky.

Růst e-shopů je nezpochybnitelný a spolu s tím přichází i potřeba dalších odborníků v oblasti logistiky. Tato situace vytváří nové příležitosti pro ty, kteří se chtějí věnovat této dynamické a stále se rozvíjející oblasti. Současná situace ukazuje, že odborníci v logistice jsou klíčem k efektivnímu a konkurenceschopnému fungování e-shopů v digitálním světě. Pokud stále váháte, jakým směrem se vydat, logistika může být tou pravou volbou!