Přednášky s hendikepovaným mladým mužem

Napsal Mgr. Milada Ondráčková , vytvořeno: . , článek z kategorie Přednášky

ráda bych vyjádřila velký dík panu Pavlu Brožovi, pojišťovně VZP a všem, kteří se starají o projekt VZPouza úrazům. Je to bezva nápad. Pavel byl u nás na škole v předvánočním týdnu od 19. 12. do 21. 12. 2016. V pohodové vánoční atmosféře jsme naslouchali jeho zajímavému povídání, sledovali fotky a videa a diskutovali. Studenty zajímaly drobnosti ze života všedního dne hendikepovaného mladého muže, jeho radosti a starosti. Všechno od rána do večera, od sportu ke kamarádům, od totální deprese a zdánlivé bezvýchodnosti situace po přátelství a lásku. Přednášky absolvovaly všechny přítomné třídy a všechny ročníky na škole a musím říci, že se zatajeným dechem. Většina z nás slyšela zřejmě poprvé v životě takto otevřenou zpověď člověka, který se na prahu svého dospělého života zranil, přestál několikrát svou smrt a dokázal se znovu vrátit. Všichni mu přejeme, aby se nepřestával se životem prát a aby si ho užíval každičký den!

Hodně štěstí přejí učitelé a studenti školy

broz p